Достапни линкови

Исламабад: Стотици радикални студенти им се предадоа на пакистанските власти


Стотици студенти им се предадоа на властите во Исламабад ден по судирите пред Црвената Џамија при што загинаа 11 лица. Станува збор за лица со радикални исламски убедувања кои по судирите опколени од полицијата го предадоа оружјето.
XS
SM
MD
LG