Достапни линкови

Багдад: Најмалку 15 напаѓачи се убиени во три дневните борби северно од Багдад


Најмалку 15 напаѓачи се убиени во три дневните борби со американските сили северно од Багдад. Во провинцијата Диџала околу 10 илјади американски војници учествуваа во офанзива против терористите на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG