Достапни линкови

Тирана: Денеска избор на претседател на Албанија


Денеска парламентот во Тирана треба да избере претседател на Албанија. Доколку и во третиот обид не биде избран шеф на државата, не е исклучена можноста за закажување предвремени парламентарни избори. Власта и опозицијата не можат да постигнат согласност за тоа кој ќе ја предводи државата во наредните 4 години.
XS
SM
MD
LG