Достапни линкови

Кандахар: Убиени 33 милитанти во акција на американските и НАТО силите


Авганистанските и НАТО силите убиле 33-ца талибански милитанти во јужната провинција Кандахар, соопшти гувернерот на провинцијта Асадулах Калид. До акцијата дошло откако од подметната бомба на патот загинале 8-мина полицајци.
XS
SM
MD
LG