Достапни линкови

Газа: Најмалку шестмина Палестинци убиени во акција на израелските сили


Најмалку 6-мина палестинци биле убиени во денешната акција на израелските сили во Појасот Газа, јавија агенциите, повикувајки се на болнички извори и очевидци. Израелската армија демантира дека извршила воздушен и артилериски напад врз Газа, но потврди дека во тој реон имало престрелки со милитанти.
XS
SM
MD
LG