Достапни линкови

Европа: Топол бран во југо источна Европа


Југоисточна Европа се соочува со исклучително топло време со температура од четириесет степени целзиусови. Забележни се и над двесет и пет жртви од горештините, а во Романија, Грција и Бугарија е воведена вонредна состојба.
XS
SM
MD
LG