Достапни линкови

Москва: Руската банка извршила трансфер на 25 милиони долари за Северна Кореја


Руската банка извршила трансфер на 25-те милиони долари за Северна Кореја, кои беа замрзнати поради нуклеарната програма на Пјниг Јанг. Северна Кореја ја потврди оваа информација и соопшти дека ќе почне со затворањето на нуклеарниот реактор, како што беше договорено на 6-партитните преговори во февруари.
XS
SM
MD
LG