Достапни линкови

Истанбул: Самит на Орагнизацијата за црно-морска економска соработка


Лидерите на 12 земји членки на Организацијата за Црно-морска економска соработка, одржуваат самит во Истанбул, посветен на унапредувањето на меѓусебната трговија и развојот на транспортната инфраструктура. На самитот се одбележува и 15 годишнината од формирањето на оваа организација.
XS
SM
MD
LG