Достапни линкови

Ерусалим: Израел ги одмрзна фондовите за владата на Махмуд Абас


Израелската владата денеска одбори продолжување на трансферот на палестинските даночни приходи за владата на палестинскиот претседател Махмуд Абас. Премиерот Ехуд Олмерт побара од владиниот кабинет одмрзнување на фондовите како еден од чекорите за подршката на палестинскиот претседател Махмуд Абас.
XS
SM
MD
LG