Достапни линкови

Пјонгјанг: Добри разговори на Кристофер Хил со шефот на северно корејската дипломатија


Главниот американски преговарач за севернокорејската нуклеарна програма Кристофер Хил оцени дека имал добри разговори со претставници на таа земја во Пјонгјанг. Тој прецизира дека се сретнал со шефот на дипломатијата при што станало збор за деталите од спроведувањето на шестпартитниот договор со кој е предвидено Северна Кореа да ја прекине програмата за производство на нуклеарно оружје во замена за странска помош.
XS
SM
MD
LG