Достапни линкови

Пјонгјанг: Пред 10 дена при експлозија на гасовод во Северна Кореја загинале 110 лица


Една Јужно-корејска хуманитарна организација соопшти дека пред 10 дена во Северна Кореја дошло до експлозија на гасоводот, при што 110 луѓе загинале. Несреќата се случила во близина на едно село, но нема официјална потврда за овој инцидент.
XS
SM
MD
LG