Достапни линкови

Амара: Над 30 загинати во жестоки судири меѓу шиитските бунтовници и британските сили


Над трисет лица загинале во денешните жестоки судири меѓу шиитските бунтовници и британските сили во ирачкиот град Амара, соопшти ирачката полиција. Во судирите кои избувнале откако британските сили почнала претрес во куќите во Амара биле ранети и стотина луѓе.
XS
SM
MD
LG