Достапни линкови

Париз: Конзервативците на Саркози освоија мнозинство гласови на парламентарните избори


Конзервативната партија на претседателот Никола Саркози по вчерашниот втор круг од паралментарните избори освои мнозинство гласови. Според првичните резултати саркозиевата партијуа Унија за народно движење освои повеке од 320 пратенички места во парламентот кој брои 577 пратеници.
XS
SM
MD
LG