Достапни линкови

Загреб: Почнува судењето на генералите Норац и Адеми


Во Хрватска денеска започнува судењето на двајцата генерали Мирко Норац и Рахим Адеми. Двајцата хрватски генерали се обвинети за за сторени злосторства врз Србите. Хашкиот трибунал го врати предметот во Хрватска во 2005.
XS
SM
MD
LG