Достапни линкови

Париз: Втор круг од парламентарните избори


Во Франција денеска се одржува вториот круг од парламентарните избори. Партијата на актуелниот претседател Николас Саркози, Унија за народно движење е главен фаворит на изборите и се очекува нејзина победа.
XS
SM
MD
LG