Достапни линкови

Дијарбакир: Четворица цивили и еден војник повредени во експлозија на бомба


4-ца цивили и еден војник изутрината се повредени во експлозија на бомба во турскиот град Дијарбакир, соопшти турската полиција. Инцидентот се случил во близина на една автобуска станица, а засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG