Достапни линкови

Ерусалим: Израелскиот парламент бира нов претседател


Израелскиот парламент денеска го избира новиот претседател на државата. Пратениците во Кнесетот решаваат кој од тројцата пријавени кандидати ќе го замени Моше Кацав, кој поднесе оставка по обвиненијата за силување и сексуално малтретирање.
XS
SM
MD
LG