Достапни линкови

Кабул: Американските сили по грешка убиле седум авганистански полицајци


Според авганистански официјални претставници, американските сили убиле 7-мина авганистански полицајци, а раниле 4-ца во престрелката што избувнала од засега непознати причини во источен Авганистан. Истите извори го окавлификуваа инцидентот како недоразбирање.
XS
SM
MD
LG