Достапни линкови

Триполи: Пет либански војници загинале во судирите со исламските милитанти


Пет либански војници загинале во вчерашните судири со исламските милитанти во палестинскиот бегалски камп Нахр Ал Баред во северен Либан. Околу 53 војници и 60 милитанти загинаа од почетокот на борбите на 20-ти мај.
XS
SM
MD
LG