Достапни линкови

Прага: Посета на Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш синока пристигна во Прага каде што се сретнува со неговиот чешки колега Вацлав Клаус И со премерот Мирек Тополанек . Посетата како што јавија агенциите е со цел да се убеди државниот врв да ја прифати инсталациајта на антиракетниот сиситем кој Соединетите Американски држави покарј во чешка сакаат да го посават и во Полска.
XS
SM
MD
LG