Достапни линкови

Исламабад: 13 лица загинале при напад на домот на пакистански владин претставник


13 луѓе загинале денеска во северо-западен Пакистан, кога домот на еден владин претставник бил погоден со ракета. Полицијата смета дека одговорни за нападот се про-талибанските исламистички милитанти.
XS
SM
MD
LG