Достапни линкови

Берлин: Состанок на четворката за Блискиот исток


Истовремено во Берлин ќе се сретнат претставници на четворката за Блискиот Исток. Шефовите на дипломатиите на Германија, Русија, САД и Генералниот Секретар на ОН Бан Ки Мун ќе се обидат да ги намалат тензиите во овој регион, особено во Либан и во појасот Газа.
XS
SM
MD
LG