Достапни линкови

Багдад: Осум американски војници загинале во Ирак во последните неколку дена


Осум американски војници загинале во последните неколку денови во одвоени инциденти во Ирак, соопшти американската армија. Најмалку 100 американски војници загинаа во текот на овој месец во Ирак, а од почетокот на американската инвазија врз земјата во 2003 година досега загинаа околу 3 450 војници.
XS
SM
MD
LG