Достапни линкови

Дамаск: Граѓаните на Сирија гласаат за продолжување на мандатот на претседателот Башар Асад


Граѓаните на Сирија денеска се изјаснуваат дали го подржуваат вториот мандат на претседателот на земјата Башар Асад. Актуелниот претседател Башар Асад е единствен кандидат на гласањето, а според извештаите, се очекува тој да ја добие подршката од гласачите.
XS
SM
MD
LG