Достапни линкови

Кабул: Во експлозија на бомба поставена на пат загинаа шест авганистански полицајци


При експлозија на бомба поставена на пат загинале шест авганистански полицајци како и локалниот шеф на авганистанската провинција Пактика. Локалните власти за нападот ги обвинија талибанските бунтовници. Во меѓувреме, официјални претставници соопштија дека авганистанските и американските сили убиле 18 бунтовници во судирите во јужен Авганистан.
XS
SM
MD
LG