Достапни линкови

Кабул: 12 лица загинале при напад на талибанските бунтовници


Талибански милитанти нападнале еден полициски контролен пункт во јужен Авганистан, при што во престрелката загинале 12 напаѓачи и еден полицаец. Во меѓувреме, германскиот министер за надворешни работи Франк валтер Штајнмаер го посети градот Кундуз, каде што во саботата беа убиени троца германски војници. Штајнмаер во Кабул ќе има средба со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG