Достапни линкови

Вашингтон: Посета на британскиот премиер Тони Блер


Британскиот премиер Тони Блер денеска во Вашингтон ќе разговара со американскиот претседател Џорџ Буш. Како главни теми се посочени ситуацијата во Ирак и на Блискиот Исток, климатските промени и претстојниот самит на Ге осум. Ова е последна посета на Блер на Вашингтон како британски премиер.
XS
SM
MD
LG