Достапни линкови

Газа: Најмалку двајца Палестинци загинале во судирите меѓу Фатах и Хамас


Најмалку двајца палистинци загинале, а десетина други биле ранети во денешните судири меѓу Фатах и Хамас во појасот Газа и покрај најавеното примирје што го договорија овие две ривалски движења. Посматрачите оценуваат дека тензиите можат да доведат до распаѓање на палестинската влада на национално единство.
XS
SM
MD
LG