Достапни линкови

Загреб: Бранко Црвенковски на состанок со лидерите на ЕУ во Загреб


Претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо, германската канцеларка Ангела Меркел чија земја претседава со Европската Унија и американскиот потсекретар Николас Бернс денеска во Загреб учествуваат на самитот на земјите членки на Процесот за соработка во Југоисточна Европа. На овој состанок учествува и македонскиот претседател Бранко Црвенковски.
XS
SM
MD
LG