Достапни линкови

Париз: Саркози води со десет проценти пред Роајал


Кандидатот на десницата за претседател на Франција Никола Саркози води за 10 проценти пред социјалистката Сеголен Роајал, покажуваат последните анкети објавени пред изборната тишнина. Кампањата заврши на полноќ и во текот на изборната тишнина во Франција е забрането да се објавуваат анкети. Гласањето за вториот круг во некои прекуморски француски територии започнува денеска додека во Франција ќе се гласа утре.
XS
SM
MD
LG