Достапни линкови

Диала: Милитанти поврзани со Ал Каеда ја презедоа одговорноста за убиството на 9 американски војници


Милитанти, поврзани со Ал Каеда ја превзедоа одговорноста за двојниот самоубиствен напад во ирачката провинција Диала пред два дена, кога загинаа 9-мина американски војници, а 20 беа повредени. Пораката беше пренесена преку една Интернет старница.
XS
SM
MD
LG