Достапни линкови

Луксембург: Преговорите за иранската нуклеарна програма продолжуваат во среда


Еврокомесарот Хавиер Солана денеска во Луксембург потврди дека преговорите со Иран околу неговата нуклеарна програма ќе продолжат в среда во Турција. Овие разговори беа прекинати откако Техеран соопшти дека го започнал процесот за збогатување ураниум.
XS
SM
MD
LG