Достапни линкови

Багдад: Девет загинати во експлозија на две автомобил бомби


Два автомобили бомби екплодирале пред полициска станица во Багдад убивајки девет и ранувајки 30 луге. Во експлозијата се оштетени многу домови.
XS
SM
MD
LG