Достапни линкови

Пекинг: Кина и Пакистан потпишаа договор за повеќе видови соработка


Кина и Пакистан потопишаа 13 договори за соработка во вселената, телекомуникациите и образованието. Како што јавува Хсинхуа двете земји се заложиле и за заедничка борба против источно туркестанските сепаратисти во Ксинигџијан регионот.
XS
SM
MD
LG