Достапни линкови

Кандахар: Убиени четворица Авганистанци кои работеле за безбедносна компанија


Полицијата соопшти дека четворица авганисатнци кои работеле за безбедносна компанија биле убиени денеска кога нивната приватна компанија во Кандахар била мета на самоубиствен напад од автомобил бомба. Во мегувреме агенциите јавија дека експлозија оддекнала во центарот на Кабул но нема информции што ја предизвикало.
XS
SM
MD
LG