Достапни линкови

Киев: Судир на демонстрантите на Јушченко и Јанукович


Украинската полиција ги раздволила поддржувачите на претседателот Виктор Јушченко и премиерот Виктор Јанукович кои вчера демонстрираа во Киев. Над 7,000 демонстранти поддржувачи на премиерот Јанукович се упатиле кон претседателската канцеларија, каде што имало насобрано дузина поддржувачи на претседателот Јушченко. Инаку Уставниот суд во Украина треба да донесе одлука за распуштање на парламентот и распишување на нови избори.
XS
SM
MD
LG