Достапни линкови

Техеран: Претседателот на иранскиот парламент ја поздрави промената на тонот од Лондон


Претседателот на иранскиот парламент денеска ја поздрави, како што рече, промената на тонот од Велика Британија во врска со заробените британски маринци. Владата во Лондон вчера соопшти дека е во директни преговори со Техеран за ослободување на 15-те маринци, кои беа заробени во Персискиот залив на 23-ти март.
XS
SM
MD
LG