Достапни линкови

Техеран: Иран ќе продолжи со збогатувањето ураниум


Иран соопшти дека ќе ја прекине соработката со Меѓународната агенција за атомска енергија и оти ќе продолжи со збогатувањето ураниум. Ваквата одлука уследи како одговор на новите санкции против Иран што ги усвои Советот за безбедност на Обединетите Нации, кои иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат ги оквалификува како нелегални.
XS
SM
MD
LG