Достапни линкови

Хелманд: Загинале седум авганистански полицајци


7-мина авганистански полицајци и 70 талибански бунтовници загинале во најновите борби во провинцијата Хелманд. НАТО силите им обезбедувале воздушна подршка на авганистанските војници во офанзивата против талибанците.
XS
SM
MD
LG