Достапни линкови

Њујорк: Утре Советот за безбедност на ОН ќе гласа за санкциите кон Иран


Според дипломатски извори, Советот за безбедност на Обединетите Нации веројатно утре ќе гласа за нацрт резолуцијата за зајакнување на санкциите против Иран поради неговите нуклеарни амбиции. Ова е соопштено откако меѓу членките на Советот биле усогласени некои помали измени во нацрт-резолуцијата.
XS
SM
MD
LG