Достапни линкови

Њујорк: Во сабота најверојатно ќе се гласа за резолуцијата за воведување санкции кон Иран


Членките на Советот за безбедност на ОН кои водеа преговори за воведување на санкции кон Иран поради одбивањето на ова земја да ја сопре нуклерната програма, најверојатно во сабота ќе гласаат за нацрт резолуцијата, пренесуваат агенциите повикувајќи се на дипломатски извори. Последната верзија на нацрт резолуцијата е измената во некои амандмани и со неа се бара од Иран да ја сопре својата програма за збогатување ураниум.
XS
SM
MD
LG