Достапни линкови

Пекинг: Продолжија разговорите за нуклеарната програма на Северна Кореја


Во Пекинг продложија преговорите за нуклеарната програма на Северна Кореја. Претходно Соединетите Држави соопштија дека постигнаа договор со Пјонгјанг за одмрзнување на 25 милиони долари кои Северна Кореја ги има во Банка во Макау. Парите ке бидат употребени за хуманитарни цели.
XS
SM
MD
LG