Достапни линкови

Рамала: Прва работна седница на новиот кабинет на палестинската влада


Новиот кабинет на палестинската влада ја одржа првата работна седница на која заеднички присуствуваа ривалските фракции Хамас и Фатах. Портпаролот на новата обединета влада, Мустафа Бергути изјави дека во следните денови министрите ќе бидат активни во барањето на меѓународно признавање на новата влада. Во меѓувреме израелскиот премиер Ехуд Олмерт ја повика Меѓународната заедница да ја бојкотира новата палестинска влада.
XS
SM
MD
LG