Достапни линкови

Сараево: Реформите во Босна и Херцеговина тема при посета на Оли Рен


Еврокомесарот за проширување Оли Рен денеска во Сарево ќе разговара за реформите на Босна и Херцеговина како услов за потпишување договор за стабилизација и асоцијација со Унијата. Рен ќе зборува и седница на босанскиот парламент.
XS
SM
MD
LG