Достапни линкови

Кашмир: Пакистан и Индија ги продолжија преговорите за намалување на тензиите


Пакистан и Индија ги продолжија преговорите за намалување на тензиите меѓу двата регионални нуклеарни ривали. Агенциите јавуваат дека на оваа 4 рунда се сите прашања вклучително и поделениот Кашмир
XS
SM
MD
LG