Достапни линкови

Москва: Партијата Единсвтена Русија блиска на Путин победи на изборите во Русија


Партијата Единствена Русија, блиска на Кремљ, победи на регионалните избори што се одржаа вчера. На второ место е Праведна Русија која исто така му е блиска на рускиот претседател Владимир Путин. Првичните резултати покажуваат дека на трето место е Комунистичката партија. Изборите во четиринаесетте руски области се сметаат за генерална проба пред парламентарните и претседателските избори во Русија во идната година.
XS
SM
MD
LG