Достапни линкови

Брисел: Посета на спикерот на авганистанскиот парламент


Спикерот на авганистанскиот парламент денеска ке го посети седиштето на НАТО во Брисел. Состојбата во земјата и ангажмнот на мегународните сили во Афганистан се дел од темите за кои тој ке разговара со официјалните претставници.
XS
SM
MD
LG