Достапни линкови

Москва: Партијата Единствена Русија води на регионалните избори во Русија


Партијата Единствена Русија блиска до рускиот претседател Владимир Путин води на вчера одржаните регионални избори во Русија, покажуваат првините резултати. Втора е партијата Праведна Русија исто така блиска до Путин.
XS
SM
MD
LG