Достапни линкови

Флорес: При лизгање на земјиште, најмалку 20 загинати


Најмалку 20 лица загинаа, а десетици се водат како исчезнати при лизгање на земјиштео на островот Флорес во Индонезија. Поради обилните дождови кои го предизвикаа лизгањето се уште не се знае точно колку лица ги напуштија своите домови во регионот Нуса Тенгара.
XS
SM
MD
LG