Достапни линкови

Грозни: Чеченскиот парламент треба да го одбори изборот на претседателот Рамзан Кадиров


Чеченскиот парламент се очекува денеска да го одобри изборот на Рамзан Кадиров за нов претседател на таа република. Кадиров вчера за таа функција беше предложен од рускиот претседател Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG